PGNiG wspiera polską piłkę ręczną

Współpraca PGNiG ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce rozpoczęła się w 2010 roku. Piłka ręczna to dyscyplina, która na stałe wpisała się w zestawienie najbardziej popularnych dyscyplin w Polsce zajmując bardzo mocne czwarte miejsce tuż za siatkówką czy piłką nożną (ARC Rynek i Opinia, styczeń 2015). PGNiG S.A. współpracuje z reprezentacją Polski, zarówno mężczyzn i kobiet, seniorów, jaki młodzieży.

Najważniejszym wydarzeniem w 2015 roku były Mistrzostwa Świata. Turnieje były emocjonujące dla kibiców do ostatniego dnia. Z Kataru szczypiorniści przywieźli brązowe medale. Reprezentacja Kobiet na turnieju w Danii zajęła czwarte miejsce.

Rok 2015 przyniósł także sukcesy klubów PGNiG Superligi w rozgrywkach europejskich. Mistrz Polski Vive Tauron awansował do Final Four Ligi Mistrzów, ostatecznie drużyna z Kielc zajęła trzecie miejsce. Szczypiornistki  Pogoni Baltica Szczecin dotarły do finału Pucharu EHF. Zawodnicy Azotów – Puławy zakończyli rywalizację w tym turnieju w ćwierćfinale.

Walka o tytuł Mistrza Polski PGNiG Superligi mężczyzn zakończyła się pewnym zwycięstwem drużyny Vive Tauron. Kieleccy szczypiorniści zajmowali pierwsze miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej, w finale fazy pucharowej pokonali odwiecznego rywala ORLEN Wisłę Płock 3:0. W rywalizacji ligi kobiecej najlepszy okazał się klub MKS Selgros. Lublinianki w finale walki o tytuł Mistrza Polski PGNiG Superligi pokonały Vistal Gdynię.

Nadchodzące zmiany można było zaobserwować już podczas zawodów Final Four Pucharu Polski. Jako sponsor tytularny tych rozgrywek, PGNiG zadbał o to, aby widzowie na warszawskim Torwarze mieli zapewnione nie tylko maksimum sportowych emocji na parkiecie, ale także dobrze się bawili w przerwach meczowych. Zapewniliśmy szereg atrakcji, które angażowały do zabawy, zwłaszcza najmłodszych kibiców. Zdobywcą Pucharu Polski wśród mężczyzn został kluc Vive Tauron Kielce, a wśród kobiet – Vistal Gdynia.

Piłka ręczna plażowa to dyscyplina, której popularność rośnie z roku na rok. To, co przyciąga kibiców na mecze to widowiskowość zawodów. Drużyny są premiowane dodatkowymi punktami, jeżeli gol został zdobyty w ekwilibrystyczny sposób. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. zorganizowało serię turniejów PGNiG Polish Beach Handball Tour, których stawką był tytuł Mistrza Polski.

2015 rok to czas przygotowań do profesjonalizacji piłki ręcznej w Polsce. PGNiG Superliga to autorski system rozgrywek. PGNiG będąc Sponsorem Strategicznym Polskiej Piłki Ręcznej poprzez stworzenie ligi zawodowej i przeniesienie istniejących już rozwiązań światowych, znanych z NBA czy NHL, stawia sobie jako cel  rozwój polskiej piłki ręcznej i zbudowanie rozgrywek na najwyższym poziomie. Organizacja meczów, profesjonalizacja klubów przez utworzenie spółek akcyjnych, nowe rozwiązania jak Komisarz Ligi, oraz sama oprawa meczowa, będzie również przypominać widowiska zza Oceanu.