Przedstawicielstwo w Brukseli

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo jest pierwszą polską spółką z sektora energetycznego, która otworzyła swoje przedstawicielstwo przy instytucjach Unii Europejskiej w Brukseli.

Członkostwo Polski w UE stwarza wiele wyzwań i możliwości, które wynikają ze zmieniających się warunków w jakich działamy. Stawia to przed naszą spółką m.in. konieczność trwałej i aktywnej obecności na forach unijnych - z jednej strony jest to ogromna możliwość pozyskania szybkiej i sprawdzonej informacji, a z drugiej strony jest to szansa na lepsze i bardziej słyszalne wyrażenie naszej opinii.

Dlatego też PGNiG, chcąc odpowiedzieć na zmieniające się warunki, stara się być pionierem wśród firm energetycznych Europy Środkowej. Nasze Przedstawicielstwo jest kanałem informacyjnym dla Spółki - główne zadania jakie będą realizowane w naszym brukselskim biurze to monitoring i analiza zmian w prawodawstwie unijnym, ze szczególnym uwzględnieniem tych zmian, które trwale mogą wpłynąć na warunki funkcjonowania PGNiG na rynku europejskim. Jednocześnie Przedstawicielstwo PGNiG w Brukseli ma nam ułatwić i pomóc zwiększać zakres i poziom wiedzy Spółki o działaniach instytucji unijnych oraz zwiększać poziom świadomości decydentów unijnych co do pozycji i opinii PGNiG. Przedstawicielstwo pełni oczywiście również tradycyjne funkcje przedstawicielstwa, takie jak reprezentacja firmy na forach unijnych i zwiększanie rozpoznawalności marki PGNiG.

Dane adresowe przedstawicielstwa:

Polish Oil and Gas Company (PGNiG SA)
Representative Office in Brussels
Plac Schumana 6
1040 Bruksela
tel. +32 2 2347980
faks. +32 2 2347912
e-mail: brussels@pgnig.pl

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia naszego Przedstawicielstwa po uprzednim kontakcie z naszym biurem.