Nominacje

Nominacja to zgłoszenie do Sprzedawcy zaporzebowania na paliwo gazowe przez Odbiorcę, określające ilość paliwa gazowego w kWh w liczbach naturalnych, która zostanie odebrana przez Odbiorcę w danym punkcie wyjścia z systemu dystrybucyjnego lub przesyłowego w określonym czasie1. Obowiązek składania nominacji wynika z wymagań postawionych w kodeksach sieciowych Operatora systemu dystrybucyjnego i przesyłowego.

W razie pytań i problemów w obszarach związanych m.in. z nominacjami oraz systemem do składania nominacji "TelNom" zachęcamy do kontaktu z Dyspozycją PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu:

Uruchomiliśmy usługę składania Nominacji w imieniu i na rzecz Klientów - zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami produktu - "Nominacje".

 

1 - na podstawie pojęć pkt. 2 Rozdziału I "Informacje ogólne" Załącznika do Umowy kompleksowej dla Odbiorcy, niebędącego Konsumentem, pobierającego paliwo gazowe sieci dystrybucyjnej w ilości powyżej 110 kWh/h

Zobacz także