Poradnik

Serdecznie witamy Państwa w naszym poradniku, gdzie możecie Państwo znaleźć praktyczne informacje dotyczące gazu ziemnego. W naszym poradniku duży nacisk położyliśmy na przekazanie najważniejszych informacji dotyczących m.in. eksploatacji gazu ziemnego, przyłączenia do sieci gazowej oraz pomocy w finansowaniu inwestycji gazowych. Klikając w poszczególne zakładki w menu po lewej stronie, mogą Państwo dowiedzieć się, jakie zalety posiada gaz ziemny i dlaczego warto z niego korzystać. W poznaniu pojęć związanych z gazownictwem pomoże Państwu nasz słowniczek, który umożliwi zrozumienie aspektów technicznych dotyczących gazu ziemnego.

Nowoczesność

Czystość, komfort użytkowania oraz niskie koszty wytwarzania energii stawiają gaz ziemny na pierwszym miejscu wśród innych nośników.


Bezpieczeństwo
 

Obok aspektów czysto ekonomicznych niezmiernie istotne są aspekty związane z bezpieczeństwem dostaw i użytkowaniem danego paliwa.


Ekologia

Koncepcja zrównoważonego rozwoju zakłada, że postęp cywilizacyjny, techniczny i ekonomiczny musi odbywać się w sposób dający się pogodzić z wymaganiami ochrony środowiska.


Jak sfinansować inwestycje gazowe

Pożyczki i dotacje na finansowanie przedsięwzięć związanych z ochroną środowiska są coraz bardziej dostępne.


Słownik terminów gazowniczych

Kaloryczność, wartość opałowa, ciepło spalania i inne terminy
 


Zastosowanie gazu ziemnego

W poniższych zakładkach znajdziecie Państwo informacje, w jakich gałęziach gospodarki najczęściej znajduje zastosowanie gaz.


Nowa jednostka rozliczeniowa

Informujemy, że od 1 sierpnia 2014r. PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. stosuje nowe zasady rozliczania zużycia gazu ziemnego.