Aktualności CNG

PGNiG Obrót Detaliczny Złotym Partnerem na targach GasShow 2016

 
W dn. 8-9.04.2016 r. byliśmy obecni na Międzynarodowych Targach GasShow 2016 w Warszawskim Centrum EXPO XXI jako Złoty Partner wydarzenia. Ekspozycja została wyróżniona przez organizatorów Nagroda Specjalną - za Wyjątkowe Stoisko Targowe.
 
GasShow 2016 i towarzysząca targom wystawa Autoservice Expo 2016, połączona z konferencją GLOBALNY RYNEK – SZANSE DO WYKORZYSTANIA składają się na największe wydarzenie sektora LPG-CNG-LNG na świecie. Gromadzą rokrocznie kilkaset wystawców i kilka tysięcy odwiedzających.
 
W sposób naturalny Polska jest miejscem dla największej europejskiej imprezy dla branży LPG – CNG – LNG. Duży, ustabilizowany rynek oraz położenie geograficzne sprawia, że nasz kraj chętnie odwiedzają przedstawiciele branży z całego świata, w tym m. in. z Włoch, Turcji, Holandii, Niemiec, Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy, Rosji, Węgier, Słowenii, Chorwacji, Serbii, Albanii, USA, a także krajów Ameryki Południowej oraz Azji. GasShow potwierdziło swoją pozycję największej europejskiej imprezy targowej adresowanej dla sektora. Swoją ofertę podczas targów zaprezentują wszyscy wiodący polscy i europejscy producenci oraz dystrybutorzy samochodowych instalacji gazowych LPG, CNG i LNG, dystrybutorzy LPG i CNG, dealerzy aut z oryginalnymi instalacjami gazowymi, projektanci i dostawcy wyposażenia stacji tankowania autogazu, firmy zajmujące się magazynowaniem i transportem LPG, producenci i dystrybutorzy armatury i urządzeń dla LPG, LNG i CNG – zaworów, regulatorów, kuchenek i innych akcesoriów, producenci butli i zbiorników, a także cystern. Ważną grupą wystawców są firmy kompleksowo zaopatrujące i wyposażające warsztaty samochodowe. Rokrocznie imprezę odwiedza około 10.000 gości – profesonalistów branży z całego świata.

GasShow 2016

GasShow 2015

POL-ECO-SYSTEM 2015

W dniach 27 – 30 października br., w Poznaniu, byliśmy obecni ze stoiskiem CNG AUTO na terenie Miasteczka Ekologicznego, podczas Międzynarodowych Targów Technologii i Produktów dla Zrównoważonego Rozwoju i Usług Komunalnych POL-ECO-SYSTEM 2015.

Jako lider dostarczający kompleksowe rozwiązania z zakresu rynku metanowego, na naszej ekspozycji wspólnie ze Stowarzyszenie NGV Polska zaprezentowaliśmy produkty naszych Partnerów z branży:

  • BRC FuelMaker i Cubo Gas - producentów sprężarek gazu ziemnego, importera samochodów Skoda,
  • Fraikin Polska - firmy mającej w swojej ofercie wynajem i zarządzanie flotą pojazdów CNG,
  • Solaris Diesel Dual Fuel i Europegas - producentów systemów zasilania Gazodiesel CNG (diesel +CNG).

Targi są największym w Polsce wydarzeniem dedykowanym dla osób poszukujących innowacyjnych rozwiązań i technologii z zakresu ochrony środowiska. To miejsce spotkań biznesu, nauki, polityki, mediów i środowisk opiniotwórczych oraz klientów z całego świata. W ramach Targów odbył się Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON oraz liczne konferencje i spotkania panelowe.

Na targach osiągnęliśmy w pełni wyznaczone cele, prezentując Spółkę jako lidera rynku CNG i integratora branży oraz prezentując markę CNG AUTO jako ekologiczne paliwo dostarczane przez PGNiG Obrót Detaliczny. Należące do PGNiG OD stoisko, na terenie „Miasteczka Ekologicznego”, oferowało kompleksową ofertę dla potencjalnych klientów. Nasi partnerzy prezentowali konkretne, merytoryczne rozwiązania umożliwiające wykorzystanie sprężonego gazu ziemnego do napędu pojazdów.

Na naszym stoisku codziennie od godziny 10 do godziny 16 prowadzone były wielostronne rozmowy dotyczące wymiany doświadczeń i poglądów między przedstawicielami producentów oraz środowisk naukowo-technicznych. Przeprowadziliśmy przy współudziale naszych partnerów z branży liczne rozmowy handlowe, dające szanse przynieść obopólne korzyści dla wszystkich zainteresowanych stron.  

Przedstawiciele PGNiG OD odbyli szereg kluczowych rozmów z Prezesami firm branżowych mające doprowadzić do realizacji wspólnych przedsięwzięć, badań rozwojowych i poszerzenia oferty handlowej Spółki i partnerów.

Wydarzenia targowe były szeroko relacjonowane w mediach, znalazły się w nich również się relacje z naszego stoiska i wypowiedzi przedstawicieli PGNiG OD.